HAKKIMIZDA

           Bilecik ilinin Pazaryeri İlçesine bağlı  Kınık Köyü' nde  faaliyet gösteren firmamız ihtiyaca yönelik her türlü toprak eşyayı üretmektedir.

           Üretime 1950 yılında başlayan firmamız ilk önceleri ufak bir atölyede desti,çömlek çalışmalarıyla hizmete başlamıştır. Kırmızı mal diye tabir edilen çömleklerin imalatı yapılıyordu. Daha sonraları zamanın gereklerine uygun olarak mutfak eşyaları bölümüne yönlenmiştir. Piyasadan Süzme Kil ihtiyacının giderilememesi üzerine kendi firmamız bünyesinde  üretime başlandı ve piyasada ki eksiklik nedeniyle diğer ihtiyacı olan yerlere temin edilmesini sağlamaktayız. Halen bünyesinde 1 adet hamlama fırın, 1 adet Lpg ile çalışan fırın, 1 adet helezon, Süzme Kil imalatında kullanılan 1 adet 300 kg kapasiteli filter press ve ustaların ayrı çalışabileceği çömlek tezgahları bulunmaktadır.

           Ağırlıklı olarak mutfak eşyaları, porsiyon güveç, sütlaç kasesi, yoğurt kasesi, yoğurt tenceresi, yemek tenceresi, dolma veya sarma kapak taşı, toprak tencere kapağı ve alabalık kiremidi, alabalık tavası na ağırlık verilmekte olup talep olduğu taktirde dekoratif süslü ve boyalı malzemeler de yer verilmektedir. Bunun yanı sıra imalatın hammaddesi olan Süzme Seramik Çamuru (kil) da pazarlanmaktadır. (Kil sadece çömlekçilere yönelik değil Seramik eğitimi veren Üniversiteler başta olmak üzere diğer okullarda da eğitim amaçlı kullanılmaktadır)

DESTİCİOĞLU  ÇÖMLEKÇİLİK

                                                                                                  El yapısı toprak başkadır !!!

www.destici.com

DESTİCİOĞLU  ÇÖMLEKÇİLİK

 

Bizimle bağlantı kurmak için:

Telefon       : +90 (532) 421 71 81

E-posta        : serdardesticioglu@hotmail.com

Doğadan mutfağa